JARO - LÉTO - PODZIM - ZIMA 2014 - NASAVRKY

...DOBROVOLNICTVÍ...


JAK SE MOHU ZAPOJIT?

dobrovolnici Přijeď za námi a uvidíš. Na místě se Tě ujmou zkušení řemeslníci a vše potřebné Ti vysvětlí. Pokud nemáš žádné odborné vzdělání o archeologii, stavitelství a Keltech, tak to určitě NENÍ PŘEKÁŽKA.
Naopak, smyslem projektu je zprostředkovat řemeslo a historii nezasvěceným dobrovolníkům vlastním prožitkem. Rádi Tě něco naučíme.
Uvítáme, když připravíš hru pro ostatní, nebo vezmeš hudební nástroj.

Pokud by ses rád zapojil aktivněji, rádi podpoříme Tvou vlastní akci ve skanzenu, ať už to bude brontosauří víkendovka, tábor, či jiná akce.

CO TU DĚLÁME?

dvere2 Stavíme vesničku z doby laténské, vše z přírodních materiálů (dubové dřevo, proutí, hlína, kámen...), takže si vyzkoušíš práci s různými sekerami, dlátem, pořízem, zpracování hlíny, v létě pak pomáháme s pokládáním rákosové střechy, budem sázet stromky, vyrábět proutěné ploty... Kromě samotného budování jsou možné výpravy do přírody a za kulturními hodnotami kraje a workshopy řemesel. Uvítáme aktivitu návštěvníků při vytváření volného programu.

UBYTOVÁNÍ

polozemnice sedláře

Spíme pod hvězdami, pod rákosovými střechami (polozemnice kováře, sýpka...) či ve vlastním stanu. Berte si vlastní spacák. Při velkých ohlášených návštěvách je možno domluvit skautskou klubovnu.
Za pomoc či přátelskou návštěvu budeme rádi kdykoliv, z organizačních důvodů se ale prosím ohlaš!
A KDE TO BUDE?

Projekt Jak se staví keltská vesnice se koná v Nasavrkách, 25km od Pardubic, na okraji Železných hor. Skanzen nalezneš kousek za rybníkem u oblíbeného lomu. Informační centrum nalezneš přímo na zámku na dolním konci náměstí.

CO S SEBOU?

Vezmi si spacák, karimatku (podle aktuální kapacity), pracovní oblečení, na práci rozhodně pevnou obuv, trochu jídla. Máš-li nějaké nářadí (nejlépe "divná sekera" po dědečkovi), bude se také hodit. Na místě je zdroj pitné vody a vybavená táborová kuchyň.

JSOU NĚJAKÁ OMEZENÍ?

Akce je určena pro účastníky nad 15 let (nebo po domluvě) a NENÍ chápána jako "chlastací". V areálu staveniště je třeba dodržovat bezpečnost práce.

© 2011 Created by Milde | Úvodní stránka | Tesařský mistr | Přidej se | Kontakt |